Kaşlar, her birimiz için en karakteristik yüz özelliklerinden biridir. Kaşlarımız bir yandan gözlerimizi korumakta, diğer yandan kendimizi ifade etmemizde önemli bir rol oynamaktadırlar.

İyi biçimlendirilmemiş kaşlar yüzün güzelliğini olumsuz yönde etkilerken, iyi bir biçim verildiğinde yüz hatlarının ve gözlerin çerçevelenmesine yardımcı olurlar.

Son yıllarda kaş biçimlendirme işlemlerinin sayısında önemli bir artış olması şaşırtıcı değildir, çünkü güzellik endüstrisi, mükemmel kaşlara sahip olmayı teşvik etmek için sürekli olarak farklı türden ürünleri kullanıma sunmaktadır.

KAŞ RESTORASYONU (KAŞLARIN BİÇİMLENDİRİLMESİ) NEDİR?

Kaş restorasyonu, kaşlarınızın görünümünü daha iyi bir hale getirmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Saç ekimine benzer şekilde MediExpert, saç tellerinin kafa derisinden alınarak kaş bölgesine ekilmesini gerçekleştirmede son teknoloji bir işlem olan FUE tekniğini kullanır.

KAŞLARIN BİÇİMİNİ ETKİLEYEN YA DA DEĞİŞTİREN FAKTÖRLER NELERDİR?

  • Genetik sebepler
  • İlerleyen yaş. 50 yaşın üzerindeki kişilerde kaş telleri incelmeye başlar.
  • Radyoterapi veya kemoterapi gibi tıbbi tedaviler
  • Dövme, piercing ve yanıklar gibi nedenlerle ciltte travma
  • Doğum kusurları
  • Fiziksel travma
  • Kaşların gereğinden fazla alınması, yıllar içinde kalıcı hasara neden olur.
  • Kadınların şekil verme amacıyla aşırı derecede kaş kalemi kullanmaları
  • Kadınlarda görülen menopozda olduğu gibi hormonlarda meydana gelen değişiklikler
  • Bedenin bütününü etkileyen hastalıklar

FUE YÖNTEMİYLE KAŞ RESTORASYONUNUN EVRELERİ

Kaş restorasyonu, tüm nakil türleri arasında en fazla dikkat gerektiren işlemdir. Çünkü en doğal sonuçları elde etmek için kaşların çok hassas bir şekilde biçimlendirilmesi gerekmektedir. Süreçler hakkında önerilerde bulunmanın en iyi yolu MediExpert uzmanı tarafından uygun bir tanı konulduktan sonra kaşları değerlendirmek olsa da kabaca bir fikir sahibi olabilmeniz için genel süreçler hakkında bilgi verebiliriz.

1.HASTAYA DANIŞMA

Kaş tasarımı, MediExpert uzmanlarına danıştıktan sonra hastanın isteğine uygun olarak yapılır.

2. GREFTLERİN ÇIKARTILMASI (EKSTRAKSİYON)

Foliküler ünitelerin verici bölgeden çıkarılmasının ardından ortaya çıkabilecek olası bir rahatsızlığı azaltmak için 'punch' adı verilen son teknoloji ürünü bir elektronik cerrahi alet kullanılarak lokal anestezi uygulanır. Saç ekim işleminden farklı olarak, FUE tekniğiyle alınan greftlerin bu kez kulağın arkasındaki bölgeden alınması, bu bölgede kaşlara benzer daha ince teller bulunması sebebiyle tercih edilir. Sadece birkaç milimetre çapa sahip en ince punch cihazlarıyla greftlerin alınmasından sonra, kaşların özelliklerine uygun olacak şekilde bir veya iki kıl bulunduran greftler seçilir.

Bir işlemde çıkartabilecek greft sayısı, mevcut kaşın boyutlarına ve hastanın istediği görünüme bağlı olarak ortalama 100 ila 400 arasında değişebilmektedir. Ekstraksiyondan (greftlerin çıkartılmasından) sonra, verici bölgeye ertesi gün kolayca ortadan kaldırılabilecek bir antiseptik jel uygulanır.

3. KANALLARIN AÇILMASI

Bu evre MediExpert kaş restorasyonunun son evresidir. Greftler, buruna en yakın bölgeden başlayıp ardından kaşın üst kısmına doğru belirlenmiş alanlara birer birer yerleştirilir. Ekim işlemi tamamlandıktan sonra, gerçekleştirilen kaş restorasyonu işleminin genel bir kontrolü hasta ile yapılır.

4. GREFTLERİN EKİLMESİ

Bu evre MediExpert kaş restorasyonunun son evresidir. Greftler, buruna en yakın bölgeden başlayıp ardından kaşın üst kısmına doğru belirlenmiş alanlara birer birer yerleştirilir. Ekim işlemi tamamlandıktan sonra, gerçekleştirilen kaş restorasyonu işleminin genel bir kontrolü hasta ile yapılır.

KAŞ RESTORASYONU İŞLEMİ NE KADAR SÜRER?

Ortalama bir işlem toplamda 2-3 saat sürer.

İŞLEMDEN HEMEN SONRA

Kaş restorasyon işleminden hemen sonra, tedavi biter bitmez evinize veya otelinize gitmekte özgürsünüz.

KAŞ RESTORASYONU AĞRILI MIDIR?

Kaş restorasyonu, ağrıya neden olan sinirlerin duyarlılığının lokal anestezi ile engellenmesi nedeniyle ağrısız bir işlemdir.

İŞLEM RİSKLİ MİDİR?

Küçük bir kozmetik işlem olduğundan, ilgili herhangi bir tıbbi risk yoktur. Yaşam boyu kalıcı bir çözüm getiren basit, güvenli ve hızlı bir işlemdir.

İYİLEŞME SÜRESİ NEDİR?

Kaş restorasyonu herhangi bir komplikasyona (istenmeyen duruma) neden olmayan ağrısız bir işlemdir. Bazı hastalarda şişme ve kızarıklık gibi hafif yan etkilere neden olabilir. Birkaç gün içerisinde şişlik kaybolur ve kızarıklık pembeleşir. Bu nedenle, toplam iyileşme süresi MediExpert'in doktor tavsiyelerine uyulduğu durumlarda 5 gün gibi kısa bir süredir. Yaşam boyu kalıcı sonuçların elde edildiği ve en az düzeyde müdahale ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

İŞLEMDEN HEMEN SONRA İŞE GİDEBİLİR MİYİM?

Gerekirse hemen işe gitmemek için hiçbir sebep yoktur. Bununla birlikte, doktor başka şekilde tavsiyede bulunmadıkça 5 gün izin almanız daha iyi olabilir. Günlük rutin yaşamınıza, işlemden sonraki 5 gün içinde küçük bir belirti bile yaşamadan dönebilirsiniz.

NAKİL YAPILAN KAŞLARIN GÖRÜNÜMÜ DOĞAL OLACAK MI?

MediExpert, en doğal sonuçların elde edilmesi için en son teknolojileri kullanarak tam ve kısmi kaş restorasyon işlemini gerçekleştirmede önemli bir bilgi birikimine sahiptir. Sonuçlar her zaman daha sağlıklı, daha genç ve iyi görünmenizi sağlayacak.

KISA VADEDE

Belirtildiği gibi, kaş restorasyonu sınırlı yan etkileri olan çok basit bir işlemdir. İşlemden sonraki 3-4 haftada ekilen saç tellerinin dökülmeye başladığını fark edeceksiniz. Bu dökülme, işlemin doğası gereği gerçekleşeceğinden endişelenmemelisiniz.

ORTA VADEDE

Ekilen tellerin uzaması işlemden 4-6 ay sonra başlayacaktır. Kaşların yoğunluğunda gözle görülür bir artış göreceksiniz. Yeni ekilenler orijinallerine göre daha hızlı uzama eğiliminde olacaktır, bu yüzden yaklaşık olarak ayda bir kez gibi belirli periyotlarda ekilen saç tellerini keserek düzeltmek gerekebilir.

UZUN DÖNEMDE

Görmeyi heyecanla beklediğiniz nihai sonuçların elde edilmesi genellikle 12-14 ay sürer.

Ücretsiz Danışma

Numaranızı bırakın, sizi en kısa sürede arayalım
Whatsapp
Telefon