Vajina Gençleştirme

Vajinanın sıkılığını kaybetmesi, neredeyse her kadında hamilelikten sonra ortaya çıkar; cinsel duyu kaybına ve cinsel doyumda azalmaya neden olarak, kişilerarası ilişkileri bozar. Vajina kaslarındaki gevşemeye ek olarak, iç dudakların (labia minora) genişlemesi ve şekillerinde meydana gelen bozukluk nedeniyle giysilere sürtünme sonucu meydana gelen tahriş kişiyi önemli ölçüde rahatsız eder. Bu durum, bisiklete binme, egzersiz ve hatta cinsel ilişki de dâhil olmak üzere, çeşitli faaliyetler sırasında ağrı oluşmasına neden olabilir.

Fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra, mayo, iç çamaşırı gibi dar giysiler giyerken veya cinsel ilişki esnasında iç dudakların belirgin görünümü, kadınların kendilerine olan güvenlerini kaybetmelerine neden olabilmektedir.

Kadınların gençliklerini ellerinde tutmalarına yardımcı olan meme büyütme, yüz germe, karın estetiği, yağ aldırma (liposuction) gibi çok sayıda işlem vardır.

Ancak tüm bu müdahaleler, dışarıdan bakan birinin görebileceği sonuçları sağlamaktadır. Bunların aksine, vajina gençleştirmede elde edilen değişiklikler, gençliktekine benzer ve daha sıkı bir vajina vaat ederek kadınların genital bölgesinin şeklini ve boyutunu değiştirdiği için, daha özeldir.

MediExpert, kadınların özel hedeflerini gerçekleştirmek, ilerleyen yaş ve doğum nedeniyle meydana gelen değişiklikleri tersine çevirmek ve zamanı geri alarak, kendilerine güvenlerini yeniden kazanmalarını sağlamak için özelleştirilmiş çözümler sunar.

VAJİNA GENÇLEŞTİRME NEDİR?

Vajina gençleştirme, iç ve dış yapıları da dâhil olmak üzere, vajinanın şekil ve anatomisini değiştiren her işlemi kapsar. Vajina gençleştirme terimi, en çok vajina estetiği (vajinoplasti) ve/veya kadın cinsel organdaki iç ve dış dudakların estetiğinin (labioplasti) birlikte gerçekleştirildiği işlemler için kullanılmaktadır.

Vajinoplasti, vajinayı çevreleyen kasları ve yumuşak dokuları sıkılaştırmak için tasarlanmış işlevsel bir vajina cerrahisi işlemidir. Labioplasti ise, iç dudakların (labia minoranın) boyunu kısaltmak için fazlalık yapan derinin alınmasıyla şeklinde gerçekleştirilen kozmetik bir cerrahidir.

Bu işlemler tek başlarına da yapılabilmektedir; ancak en yaygın uygulama, vajinanın kozmetik görünümünü veya fonksiyonunu geliştirmek amacıyla vajinanın kas sıkılığını ve duyarlılığını arttıracak şekilde her ikisinin birlikte uygulanmasıdır.

VAJİNANIN SIKILIĞINI KAYBETMESİNİN NEDENLERİ

Vajina genişlemesinin en sık rastlanan nedeni doğum yapmaktır. Bununla birlikte, aşağıdaki etkenlerden de kaynaklanabilir:

 • Kalıtım/li>
 • İlerleyen yaş
 • Aşırı kilo değişiklikleri
 • Kronik öksürük
 • Kronik kabızlık
 • Ağırlık kaldırma

VAJİNA GENÇLEŞTİRME KİMLERE YAPILABİLİR?

Vajina gençleştirme için ideal adaylar genel olarak sağlıklı ve işlem hakkında gerçekçi beklentileri olan kişilerdir. Vajina gençleştirme yaptırmayı gerektiren yaygın nedenlerden bazıları aşağıda belirtilmiştir. Aşağıdaki koşullardan bir veya daha fazlasına sahipseniz, bu işlem için uygun bir aday olabilirsiniz:

 • Daha ince olarak biçimlendirilmiş kadın cinsellik organı (vulva) ve dudakları;
 • İç dudakların daha simetrik olması isteği;
 • İç dudaklarda (labia minorada) büyüme;
 • Gebelikler, yaşlanma veya kilo kaybı nedeniyle vajinanın sıkılığını kaybetmiş olması;
 • Cinsel ilişki sırasında rahatsızlık duymak;
 • Cinsel bölgeye uygulanan önceki cerrahi işlemler nedeniyle oluşan yara dokusunun rahatsızlığa neden olması;
 • Öksürme, hapşırma, gülme, ağır kaldırma sırasında idrar kaçırma (stres inkontinans) olması ve “vajina germe” işlemini uygun başka bir işlemle birleştirme isteği;
 • Daha sıkı bir vajinaya sahip olma isteği;
 • Mons pubis ya da Venüs tepesi olarak da adlandırılan ve cinsel organın üzerinde bulunan tümseği küçültme isteği;
 • Vajinanın görünümünden rahatsız olma;
 • Üzerinde mayo ya da benzeri dar kıyafetler varken dikkatini sürekli vajinasının görünmesine vermek;

AMELİYATTAN ÖNCE

Ameliyattan önce hastanın gerçekleştirilecek işlem için yeterince sağlıklı olduğundan emin olmak için aşağıdaki işlemlerin yerine getirilmesi gerekmektedir:

 • Sigara ve alkolden birkaç hafta uzak durulması;
 • Kapsamlı tıbbi testlerin yapılması;
 • Tıbbi geçmişin gözden geçirilmesi;
 • Beden ağırlığının sabit tutulması;
 • Kan sulandırıcıların tüm türlerinin alınmasından kaçınılması;
 • Komplikasyonlara yani istenmeyen durumlara neden olabileceğinden diğer tüm ilaçların ayrıntılı olarak gözden geçirilmesi;
 • Bol su içilmesi;
 • Uykusuz kalmamak;

VAGİNA GENÇLEŞTİRME AMELİYATI TÜRLERİ

MediExpert, aşağıda ana hatlarıyla açıklanan dört ana vajina gençleştirme ameliyatı tipini uygulamaktadır. Seçilecek ameliyatın türü, hastanın talebinin düzeltme mi yoksa güçlendirme mi olduğu gözetilerek seçilir.

 • Vajinoplasti (Vajina Daraltması)
 • Labioplasti- İç dudakların (labia minoranın) küçültülmesi
 • Dış dudakların (labia majoranın) küçültülmesi veya büyütülmesi
 • Klitoris başının küçültülmesi

VAJİNOPLASTİ

“Vajina Sıkılaştırma” olarak da bilinen vajinoplasti, cinsel ilişki sırasında duyarlılığı arttırmak amacıyla vajinanın duvarlarını ve vajinanın girişini sıkılaştırmak için gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir.

Pek çok kadın, vajinalarının doğum sırasında bebeğin geçebilmesi için gerilmesi sonucunda doğumdan sonra sıkılığını kaybettiğini farketmektedir. Vajina yavaş yavaş tekrar normal çapını geri kazansa da önceki sıkılığına, esnekliğine veya kas gücüne tam olarak ulaşamaz ve bu da sürtünmenin azalması ve azalmış duyarlılık nedeni ile ortaya çıkan orgazm olma güçlükleriyle sonuçlanır. Duyulan memnuniyetsizliğin yanı sıra, vajina kaslarındaki güçsüzleşme, sıklıkla cinsel ilişki sırasında ağrıya sebebiyet verir ve kadınlarda duygusal güvensizlik ve kadınlığını kaybetmiş olma hissiyle sonuçlanır.

Doğum yapmamış olsa bile, pek çok kadın, yaşamları boyunca vajinalarının boyutları ya da sıkı olmamasından dolayı memnuniyetsizlik duyabilir. Ayrıca, bazı kadınlarda yaşlanma ve hormonal değişikliklerin sonucu olarak doğal bir gerginlik ve kas gücü kaybı ortaya çıkmaktadır. Sıkılığı kaybetmenin nedeni ne olursa olsun, bu durum, kadınların bedenlerine ve kendilerine duydukları güvende azalmaya neden olmaktadır.

Her yıl milyonlarca kadın vajinoplasti ameliyatı olduğu için, bu işlem oldukça popüler bir işlem haline gelmiş olup; kadınların kendilerine güvenlerinin artmasına, cinsel ilişki sırasında cinsel doyumlarının artmasına; daha kadınsı ve genç hissetmelerine yardımcı olabilmektedir.

VAJİNOPLASTİ NASIL YAPILIR?

İşlem, genel anestezi veya sedasyon uygulamasıyla başlar. Cerrah, hastaya danışarak en iyi seçeneğe karar verecektir. Kesiler, lazer veya geleneksel neşter yöntemiyle oluşturulur; her iki yöntemle de aynı sonuçlar elde edilmektedir. Ameliyatta genellikle pelvis (leğen kemiği içindeki alan) tabanındaki kaslar çekilerek birbirine yaklaştırılır, vajinayı kaplayan fazla dokular kesilir, perine (vajina ile makat arasındaki bölge) sıkılaştırılır ve destekleyici dokular güçlendirilir.

Bu işlemlerden sonra kesiler, alınması gerekmeyen ince ve kendi kendine vücut içinde çözünecek dikiş materyali kullanılarak kapatılır. Kesiler, cildin doğal kıvrımlarında oluşturulur; böylelikle izlerin zamanla neredeyse fark edilmeyecek hale gelmesi sağlanır. Daha sıkı, kas gücü artmış ve dolayısıyla sürtünmeyi arttırarak cinsel ilişki sırasında daha fazla zevk alınmasını sağlayacak bir vajinanın elde edildiği bu işlem tipik olarak 1-2 saat sürer.

LABİOPLASTİ

Labioplasti, kadın genital organındaki iç veya dış dudakların kıvrımlarında düzenleme yapmak için gerçekleştirilen küçük bir cerrahi işlemdir. Bu işlemi talep eden kadınlarda, dış dudakların (labia majora) dışına taşan büyük veya daha uzun iç dudaklar (labia minora) bulunur. Bazı kadınlarda cinsel organın dudakları doğuştan büyük, kalın ya da birbiriyle uyumlu değilken; bazılarında ise yaşlanma ve doğum sonrasında bu değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Sebebi ne olursa olsun, çoğu kadın bu durumu estetik açıdan güzel bulmamaktadır.

Cinsel organdaki büyük dudaklar, kişinin üzerinde mayo ya da deve toynağına benzer bir görünüme sebep olan belirli bazı dar giysiler varken utanmasına neden olabilir. Ayrıca, cinsel organın dudaklarının iç çamaşırlarına sürtünmesi son derece rahatsızlık verebilir ve bu da günlük aktiviteler sırasında rahatsız edici olabilir.

Bazı kadınlarda ise cinsel ilişki, egzersiz ve diğer güç gerektiren faaliyetler sırasında ağrı meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra, cinsel organdaki kıvrımlı (dudakların olduğu) alanı temiz tutmak bazen zor olabilir. Kozmetik veyahut ağrının giderilmesi, hijyenik veyahut işlevsel nedenlerle, hayatınızı olumsuz etkileyen ve güveninizi azaltan bir durumla yaşamanız için hiçbir neden yoktur. Labioplasti, basit ve küçük bir işlemle rahatlamanızı sağlayabileceği gibi kendinize güveninizi arttıran ve yaşamınızı değiştirecek bir çözüm sunabilir.

LABİOPLASTİ NASIL YAPILIR?

İşlem, genellikle uygulamadan yirmi dakika önce lokal anestezi ilacı verilmesi ve his kaybı sağlayan bir krem sürülmesiyle başlar. Bazı olgulara genel anestezi veya yatıştırıcı ilaçlarla sedasyon uygulanır. Cerrah, hastaya danışarak en iyi seçeneğe karar verecektir. Lazer veya geleneksel neşter yöntemi kullanılarak yumuşak dokuda kesiler oluşturulur ve aynı sonuçlar alınır. Bu kesiler sonucunda ya çok az kanama olur ya da hiç kanama olmaz. İşlem genellikle hastanın adet döneminin tamamlanmasını takiben gerçekleştirilir. Bu işlemde cinsel organ dudaklarındaki fazlalıklar hedeflenerek kesilerek alınır ve daha simetrik bir hale getirilir. Bu bölgedeki fazlalıklar, işlem sonrasında iç dudaklar, dış dudakların ötesine geçmeyecek hale gelmesi için alınır. Nadir durumlarda, sıkı ve dolgun bir görünüm alması için dış dudaklara (labia majoraya) yağ dokusu eklenir. Yumuşak doku daha sonra tabakalar halinde kapatılır ve cilt, çözünebilir dikiş materyali ile dikilir ve antibiyotik krem uygulanır.

Kesiler, cildin doğal kıvrımlarında oluşturulur; böylelikle, izlerin zamanla neredeyse fark edilmeyecek hale gelmesi sağlanır. Daha çekici bir vajina elde edilmesi ile sonuçlanan labioplasti işlemi tipik olarak bir saatten az sürer.

Aynı işlem, dış dudakların (labia major) küçültülmesi için de uygulanabilir; bununla birlikte, bu iki cerrahi işlemde kesiler, birbiriyle bağlantılı olacağından, iç ve dış dudakların küçültülmesinin birlikte yapılması önerilmemektedir. Dış dudaklarda küçültme yapıldığında, bu işlem, labioplastide işlem gören dokulardan bazılarını etkilemekte ve labioplasti de dış dudak küçültmesini etkilemektedir.

Her iki cerrahi işlemin de gerekli olduğu durumlarda, biz en çok rahatsızlık veren bölgeye odaklanılmasını ve bu bölgenin iyileşmesinden sonra diğer bölgenin ele alınmasını öneriyoruz. Öte yandan hem labioplasti hem de dış genital dudakların küçültülmesi, klitoris başının küçültülmesi ile yapılabilir (klitoris başının küçültülmesi ayrıca 'hoodektomi' olarak da adlandırılmaktadır ve bu işlemde klitoris çevresindeki cildin fazlalığı alınmaktadır).

KLİTORİS BAŞININ KÜÇÜLTÜLMESİ

“Klitoris Biçimlendirmesi” ya da “Hoodektomi” veya “Klitoris Unhooding” olarak da bilinen klitoris başının küçültülmesi, klitorisin ucunu kaplayan fazla dokunun alındığı kozmetik bir cerrahi işlemdir. Bu işlem, genellikle labioplasti ile gerçekleştirilir.

Klitoris başının rolü, klitorisi sürekli sürtünmelere karşı korumaktır, çünkü sürekli sürtünmeler duyarsızlaşmaya, aşırı uyarılmaya ve hatta bazen ağrı duymaya neden olabilir. Ayrıca, bölgeyi nemli tutmaya ve kadın cinsel bölgesinin görünümünü tamamlamaya yardımcı olur. Önemli bir işlev görmesine rağmen, klitorisin başı bazen çok uzun ya da büyük olabilir ya da cinsel yakınlık sırasında geri çekilmeyebilir. Çocuk doğurma, kalıtımla aktarılan özellikler veya travmalar bu duruma neden olabilir.

Klitoris bazen buradaki fazla ya da gereksiz dokular nedeniyle büyük veya uzun görünebilir ve bu durum, kadınlar için rahatsız edici olabilir. Cinsel ilişki esnasında kadınların cinsel bölgelerini utanarak saklamalarına neden olabilir veya cinsel ilişki sırasında rahatsızlık yaratabilir. Ayrıca, klitorisin ucundaki başlık şeklindeki doku dar giysiler giyildiğinde belli olabilir ve kadınların utanmalarına ve dikkatlerini daha çok buna yöneltmelerine neden olabilir. Sürekli sürtünme ve tahriş nedeniyle ciddi rahatsızlıklar da yaşanabilir.

Klitorisin görünümünde küçük değişiklikler yapılması çok büyük bir fark yaratabilir. Klitoris ucundaki kılıfın küçültülmesi, klitoris başının boyunun ve yaptığı çıkıntının azaltılmasına yardımcı olur ve yaşamı değiştirebilen bu basit işlemle rahatlık ve duyarlılıkta iyileşme sağlanır.

KLİTORİS BAŞI KÜÇÜLTME NASIL YAPILIR?

İşlem, lokal anestezi veya damar içinden verilen ilaçlarla sedasyon uygulanmasıyla başlar. Cerrah, hastaya danışarak en iyi seçeneğe karar verecektir. Kesiler, lazer veya geleneksel neşter yöntemiyle oluşturulur; her iki yöntemle de aynı sonuçlar elde edilmektedir. Fazla doku hastanın anatomisine göre işaretlenir. Kesi, klitorisin uç kısmında gerçekleştirilir ve uygun miktarda doku alınır. Daha sonra kesiler vücut tarafından emilen dikiş malzemeleri kullanılarak kapatılır ve böylelikle hastanın dikişlerin alınması için daha sonra kliniğe gelmesi gerekmez.

Ağrısız olan bu işlem yaklaşık yarım saat sürer ve cinsel ilişkide alınan zevkte artış ile kadın cinsel organının estetik açıdan daha hoş bir görünüm kazanması sağlanır.

VAJİNA GENÇLEŞTİRMENİN YARARLARI

Vajina gençleştirme işleminin faydalarından bazıları şunlardır:

 • İç dudakların kısaltılarak dış dudaklardan sarkmayacak hale gelmesi;
 • Cinsel ilişki esnasında sürtünmenin ve alınan hazzın artması;
 • Hamilelik öncesindeki dönem ve gençlikteki özelliklerine yakın sıkılıkta ve genç vajina;
 • Genel olarak vajina sağlığının ve hijyeninin iyileştirilmesi, idrar ve mantar enfeksiyonları riskinin azaltılması;
 • Egzersiz ve cinsel ilişki kabiliyetinin artması;
 • Dar pantolonlar, iç çamaşırları, mayolar ve belirli kıyafet türlerinden oluşan giysi çeşitliliği;
 • Çok düşük komplikasyon riski;
 • İşlem sonrası çok az ağrı;
 • Hızlı iyileşme;
 • Yüksek hasta memnuniyeti;
 • Bedene ve kendine duyulanın güvenin geri kazanılması;
 • Daha kadınsı hissetme

İŞLEM NE KADAR SÜRER?

Vajinoplasti ve labioplasti işlemleri tipik olarak 1-2 saat sürer; klitoris başının küçültülmesi ise yarım saat sürmektedir.

VAGİNA GENÇLEŞTİRME AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR?

İşlem, genel anestezi altında yapıldığından, bireyler işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmezler. Ağrı toleransı kişiden kişiye değişebilse bile hastaların çoğu, işlem sonrasında çok az ile hafif arasında bir rahatsızlık duyabilirler ve reçete edilen ağrı kesicilerle bu durum yönetilebilir ve üstesinden gelinebilir. İşlemden sonraki ilk 24 saat içerisinde belli bir raddeye kadar ağrı gözlemlenebilir; fakat çoğu hasta, işlemi takip eden dört gün içerisinde ağrı kesici ilaç almayı bırakmaktadır. Hastaların çoğu, işlemin kendisinin ve iyileşme döneminin düşündüklerinden çok daha az ağrıya neden olduğunu bildirmektedir.

VAJİNA GENÇLEŞTİRME SONRASINDA YARA İZİ KALIR MI?

Tüm ameliyatlardan sonra belli bir dereceye kadar yara dokusu oluşur; fakat vajina gençleştirme ameliyatında yara izinin çok küçük olması beklenir. Ayrıca, vajinanın kendi yapısı kıvrımlı olduğundan kesi izi, vajinanın doğal kıvrımları arasında iyice gizlenir ve jinekologların bunu farketmesi mümkün olmaz. Dikişler, bir ay içinde kendiliklerinden çözünerek kayboldukları için yara dokusu başlangıçta sert olacak, ancak birkaç ay sonra yumuşak bir hal alacaktır.

İYİLEŞME DÖNEMİ NE KADAR SÜRER?

Hastaların çoğunda hafif şişlikler, ağrı ve birkaç gün içinde düzelmesi gereken morarmalar oluşur. Şişmeleri en az düzeye indirmek için ilk 48 saat boyunca uyluklar arasına buz paketleri veya soğuk kompresler uygulanması önerilir. İdrar zorluğu ortaya çıkabilir. Adet döneminde tampon yerine ped ve bez kullanılmalıdır. İyileşme döneminde sürtünmeyi önlemek için bol giysiler ve külotlar giyilmelidir.

Oluşturulan kesiler üzerinde oluşabilecek sürtünmeleri mümkün olan en az düzeyde tutmak gözetilerek işlemden 2 gün sonra günlük aktivitelere başlanabilir. Ancak jogging, koşma, at binme, motosiklet ve bisiklet kullanma, jet ski ve yüzme gibi aktivitelerden iyileşmenin tam olarak gerçekleşmesinin beklendiği 6 hafta boyunca uzak durulmaktadır.

İŞLEMDEN SONRA HASTANEDE KALMAM GEREKİR Mİ?

Genellikle bu işlem "ayakta tedavi" sınıfında yer aldığından, hastanede kalmaya gerek yoktur.

NE ZAMAN ÇALIŞMAYA BAŞLAYABİLİRİM?

Hastaların çoğu, vajinal gençleştirmeyi takip eden 4-5 gün içerisinde masa başı işlere geri dönerken, labioplastinin tek başına yapılıp yapılmamasına bağlı olarak 2-3 gün gerekebilir.

NE ZAMAN DUŞ ALABİLİRİM?

İşlemden altı saat sonra duş almanız önerilir. Bundan sonra, duş alma sıklığınız için bir sınırlama yoktur. Ancak, işlemin ardından 4 hafta süreyle küvette yıkanmaktan veya sıcak küvet uygulamalarından kaçınılmalıdır.

AMELİYATTAN SONRA NE ZAMAN CİNSEL İLİŞKİ KURMAYA BAŞLAYABİLİRİM?

En iyi sonuçları elde etmek için cinsel ilişki ve mastürbasyondan 5-6 hafta uzak durulmalıdır.

VAJİNA GENÇLEŞTİRME İŞLEMİ İLE CİNSEL HAYATIM DAHA İYİ OLACAK MI?

Vajina gençleştirme işleminin birincil amacı, sürtünmeyi artırarak, cinsel ilişki sırasında daha fazla uyarılmayı sağlamak için vajinayı sıkılaştırmaktır. Ayrıca, dış dudaklardan sarkan uzun ve klitorisi kaplayan deri, ilişki sırasında kadına rahatsızlık verebilir. Bu işlem sonrasında hastanın cinsel yaşamı, libidosunun ve kendisine güveninin artması sonucunda daha iyi bir hale gelebilir. Son çalışmalar, vajinal gençleştirme hastalarının neredeyse %90'ının işlem sonrasında cinsel yaşamlarının daha iyi olduğuna bildirdiklerine işaret etmektedir.

İŞLEMDEN SONRA ARAÇ SÜREBİLİR MİYİM?

Herhangi bir narkotik kullanılmaması durumunda, hastalar işlemden 48 saat sonra araç sürmeye başlayabilirler.

DİKİŞLER NE ZAMAN ALINIR?

Dikişlerde çözünebilen malzeme kullanıldığı için dikişlerin alınması gerekmemektedir; çünkü bunlar, ameliyat bölgesi iyileştikçe beden tarafından emilerek kaybolacaklardır.

OLASI YAN ETKİLER VE KOMPLİKASYONLAR NELERDİR?

Vajina gençleştirme küçük bir cerrahi işlem olarak kabul edilir ve önemli komplikasyonların görülmesi nadirdir. Komplikasyonlar çok düşük oranlarda görülüyor olmasına rağmen, tüm ameliyatlar bir miktar komplikasyon riski taşır. Vajina gençleştirme işleminde görülebilecek nadir komplikasyonlardan bazıları şunlardır:

 • Anesteziye ait riskler:
 • Kanama
 • Kesi yerinde bozulmalar
 • Yara izi
 • Tahriş
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Duyu değişiklikleri
 • Hematom veya seroma
 • Küçük enfeksiyonlar

VAJİNA GENÇLEŞTİRME DİĞER CERRAHİ İŞLEMLERLE BİRLİKTE YAPILABİLİR Mİ?

Hastaların çoğu, tam bir kadınsı görünüm elde etmek için vajinoplasti ile labioplastinin birlikte yapılmasını tercih etmektedir. Vajina gençleştirme ile en sık yapılan işlemler arasında karın estetiği, yağ aldırma (liposuction) ile beden germe, venüs tepesinin küçültülmesi, kol germe ve meme büyütme yer alır; ancak birlikte gerçekleştirilebilecek işlemler sadece bunlarla sınırlı değildir.

Bu ameliyatların birlikte yapılmasıyla, iki ayrı ameliyatın risklerinden kaçınılması sağlanır; anestezi bir kez uygulanmış olur, iyileşme süreci en aza indirilmiş olacağından avantajlıdır ve tüm bunlara bağlı olarak zaman ve bütçeden tasarruf edilmiş olunur.

SONUÇLARIN KALICILIĞI NEDİR?

Sonuçlar, beden ağırlığında önemli bir artış olmadıkça ya da hamile kalınmadıkça kalıcı olacaktır. Yaşlanma ile vajina bölgesinde hafifçe sıkılık kaybı ortaya çıkabilir, ancak bu hiçbir zaman ameliyattan önceki sıkılık kaybı ile aynı derecede olmaz.

SONUÇLARIN SON HALİ NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR?

Vajina gençleştirme işleminin estetik faydalarından bazıları hemen görülebilir, ancak nihai sonuçların ortaya çıkması 2-3 ay sürebilir.

Ücretsiz Danışma

Numaranızı bırakın ve sizi en kısa sürede arayalım
Whatsapp
Telefon